Atardamar Hastalıklarında Tanı

Atardamar Hastalıklarında Tanı

Ayak Bileği - Kol Basınç İndeksi (ABI)

Ayak bileği-Kol basınç indeksi (ABI) bacaklara giden kan akımını değerlendirmenin güvenilir ve basit bir yoludur. Ayrıca damar hastaklıklarının ilerlemesini yada gerilemesini, tedaviye verdiği yanıtı izlemenin en nesnel yollarından birisidir.

Devamını Oku
Doppler Ultrasonografi: Renkli Doppler, Dubleks

Renkli Doppler ultrason yada dubleks ultrason klasik ultrason ile Doppler sisteminin birlikte bulunduğu ultrason cihazlarıdır. Renkli Doppler ultrason kan akımının yönü ve hızı, damarların yapısı hakkında bilgi verir.

Devamını Oku
Bilgisayarlı Tomografik Anjiografi

Bilgisayarlı tomografik anjiografi yada BT anjio klasik bilgisayarlı tomografi ile bir damar içi görüntüleme yöntemi olan anjiografiyi birleştirerek vücudumuzdaki damarlar hakkında deyatlı bilgi veren bir yöntemdir.

Devamını Oku
Anjio (Anjiografi)

Anjiografi damarlar içine özel bir boya (kontrast madde) verildikten sonra röntgen çekilerek damarların görüntülenmesidir. Anjiografi kalp, böbrek, beyin, karın , kol ve bacaklardaki damarların darlık, tıkanıklık ve genişlemelerini değerlendirmek içi

Devamını Oku
Manyetik Rezonans Anjiografi

Manyetik rezonans anjiografi klasik manyetik rezonans (MR) görüntüleme ile bir damar içi görüntüleme yöntemi olan anjiografiyi birleştirerek vücudumuzdaki damarlar hakkında deyatlı bilgi veren bir yöntemdir.

Devamını Oku