Beslenme düzeninin varis tedavisine olumlu etkileri olur mu?

Düzenli egzersiz gibi, diyet de birçok sağlık sorununa cevaptır. İçi sağlıklı bir vücut, dışarıdan da sağlıklı görünecektir. Vücudunuz için harika antioksidan kaynakları olan C ve E vitaminlerini içeren yiyecekleri dahil edin. Damarlarınızı güçlü tutmak için kollajen ve elastin üretimi için C Vitamini gerekir. E vitamini alımı damarları daha az örümcek gibi gösterebilir.

Kabızlığı önlemeye ve damarlarınızdaki baskıyı azaltmaya yardımcı olduklarından, lif bakımından zengin yiyecekleri yeteri kadar tüketmeye özen gösterin. Yulaf, keten tohumu, bezelye, fasulye, elma ve tam tahıllı yiyecekleri öğünlerinizde daha fazla tercih edin.

Kötü alışkanlıklar, egzersiz eksikliği, dengesiz bir diyet ve tembel bir yaşam tarzı, şişkin damarlara sahip olmanıza neden olabilir. Bacaklarınıza çok fazla baskı uygulamaktan kaçınmak için kilonuzu kontrol edin.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Varis tedavileri arasında hangisinin uygulanması gerektiğine nasıl karar veriliyor?

Devamını Oku
Kılcal damar çatlamaları tehlikeli midir?

Damar çatlamaları yada örümcek toplardamarlar tehlikeli değildir ve tıbbi tedavi gerektirmezler.

Devamını Oku
Varisin nedeni olarak yetmezlikli safen toplardamarı tedavi edilirken ameliyat, laser ve radyofrekans yöntemlerinden hangisi daha iyidir?

Aşağıda araştırmalara göre yöntemlerin birbirinden farkları bir tabloda gösterilmiştir. Ancak özetle Laser ve radyofrekans ameliyata gore daha az rahatsızlık ile yetmezlikli safen toplardamarınızdan kurtulup, normal hayatınıza daha kısa sürede dönebi

Devamını Oku