Beslenme düzeninin varis tedavisine olumlu etkileri olur mu?

Düzenli egzersiz gibi, diyet de birçok sağlık sorununa cevaptır. İçi sağlıklı bir vücut, dışarıdan da sağlıklı görünecektir. Vücudunuz için harika antioksidan kaynakları olan C ve E vitaminlerini içeren yiyecekleri dahil edin. Damarlarınızı güçlü tutmak için kollajen ve elastin üretimi için C Vitamini gerekir. E vitamini alımı damarları daha az örümcek gibi gösterebilir.

Kabızlığı önlemeye ve damarlarınızdaki baskıyı azaltmaya yardımcı olduklarından, lif bakımından zengin yiyecekleri yeteri kadar tüketmeye özen gösterin. Yulaf, keten tohumu, bezelye, fasulye, elma ve tam tahıllı yiyecekleri öğünlerinizde daha fazla tercih edin.

Kötü alışkanlıklar, egzersiz eksikliği, dengesiz bir diyet ve tembel bir yaşam tarzı, şişkin damarlara sahip olmanıza neden olabilir. Bacaklarınıza çok fazla baskı uygulamaktan kaçınmak için kilonuzu kontrol edin.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Varis tedavisinde hangi egzersizler yapılmalıdır?

Devamını Oku
4. Lazerle varis tedavisi sonrasında yara izi kalır mı?

Devamını Oku
Bir hastanede Doppler yaptılar ancak pek güvenemedim. Doğru olup olmadığını anlamanın bir yolu var mıdır?

Varis için renkli Doppler ultrasonografi hasta ayakta duruyor ve yükünü diğer bacağa veriyor iken yada oturur durumda iken yapılırsa doğru sonuç vermektedir. Hasta yatarken yapılan değerlendirme hatalı sonuç verir. Bu nedenle ayakta Doppler yapılan b

Devamını Oku