Güneşlenmek varise neden olur mu?

Güneşe maruz kalma, varisli damarlara neden olmaz. Kalıtım, varisli damarların önemli bir nedenidir. Cinsiyet, çoğul gebelikler ve uzun süre ayakta durmayı gerektirebilecek belirli meslekler dahil olmak üzere diğer faktörler de varis damarlarının gelişimine veya kötüleşmesine katkıda bulunabilir. Bu nedenle, güneşin kendisi varisli damarlara neden olmamakla birlikte, bazı varisli hastaların sıcak ya da sıcak ortamlarda bulunması, ısı damarların genişlemesine neden olabileceğinden daha varislerde belirginleşme yada şikayetlerde artış olabilir. Güneş varisli damarlara veya örümcek damarlarına neden olmaz. Bununla birlikte, sıcaklık nedeniyle yaz aylarında damar problemleri daha da kötüye gidebilir. Damarların büyümesine neden olan ısıdır. Normal damarların bir işlevi, vücudu serinletmek için cildi kanın yakınına getirmektir. Sıcak havalarda veya saunada veya egzersiz sırasında vücut, cildin altındaki damarları genişleterek (genişleterek) soğumaya çalışır. Venöz reflü olan kişilerde (ayrıca venöz yetmezlik de denir), kan bacak damarlarında anormal biçimde toplanır. Vücudun sıcak ve venöz reflü olması kombinasyonu damarların gerçekten şişmesine neden olur. Birçok insan serin havalarda damar problemlerini düzeltir, böylece yaza hazır olurlar. Soğuk havalarda kompresyon çorapları giymek de daha kolaydır. Fakat aynı zamanda insanların sıcak hava çoktan gelene kadar varisli damarlarını veya örümcek damarlarını düşünmeye başlamadıkları da oluyor. Birçok kez ilerlemeye ve damarları yazın tedavi görmeye karar verirler.

Öte yandan Skleroterapi sonrası güneşe maruz kalma önerilmemektedir çünkü. Sklerozan damarlarda morarma, renk atması, kızarıklık ile devam eden iyileşme olduğu sürece, güneş ışığına maruz kalmamanız önerilir. En az 2-3 hafta güneşten sakınılması tavsiye edilir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Varisli Hastaların Yaşamlarında Dikkat Etmesi Gerekenler

Gerek varisli hastalar gerekse varis tedavisi olmuş hastalar yaşamlarına dikkat etmeleri gereken bazı unsurlar vardır.

Devamını Oku
Varisin nedeni olarak yetmezlikli safen toplardamarı tedavi edilirken ameliyat, laser ve radyofrekans yöntemlerinden hangisi daha iyidir?

Aşağıda araştırmalara göre yöntemlerin birbirinden farkları bir tabloda gösterilmiştir. Ancak özetle Laser ve radyofrekans ameliyata gore daha az rahatsızlık ile yetmezlikli safen toplardamarınızdan kurtulup, normal hayatınıza daha kısa sürede dönebi

Devamını Oku
Varis problemi yaşayan her hastada neden renkli Doppler gereklidir?

Devamını Oku