Mekanik ve Kimyasal Tedavi (ClariVein ™)

Clarivein Nedir?

Varis probleminin tedavisinde uygulanan yeni yöntemlerden biri de ClariVein™'dir.

Herhangi bir anestezi uygulamasına ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilen ClariVein™ yöntemi; hem mekanik hem de ilaç kullanılarak uygulanmaktadır. Bu işlemler ile varisli damarın kapatılması amaçlanmaktadır. 

ClariVein™ tedavisinde başarı oranı yaklaşık %97'dir. Safen toplardamarının kapatılması disiplinine dayanan bu yöntem hastalar açısından oldukça konforlu ve kolay bir tedavi süreci sunmaktadır.

[quick-content]

Clarivein Nasıl Uygulanır?

Ultrason eşliğinde gerçekleştirilen ClariVein™ yönteminde; damar içerisine gönderilen ucunda motor bulunan kateter ve ilaçla damar kapatılmakadır. Bu işlem minimum düzeyde anestezi etkisi olan ilaç ile birlikte uygulanmaktadır. 

Safen toplardamarına katater ile gönderilen motor çalıştırıldığında hızla dönen tel damar iç yapısını hasara uğratmaktadır. Böylece damar büzüşerek etkisiz halde gelmektedir. 

Bu uygulama sırasında skleroterapi ile gönderilen köpürtülmüş ilaç ve motor yöntemi; kısa sürede damarın tamamı kapatılmış olmaktadır. 

Clarivein Tedavisi Sonrası

ClariVein™ işlemi tamamlandırktan sonra varisin bulunduğu bacak özel bir bandaj ile sarılmaktadır. Birkaç gün sonra bandaj çıkarılmakta ve hastanın birkaç hafta boyunca varis çorabı kullanması gerekmektedir. Varis tedavisinde ClariVein™ yöntemi uygulanması hastada herhangi bir hareket kısıtlılığına neden olmamaktadır. 

Clarivein Avantajları

  • Anestezi uygulamasına ihtiyaç bulunmamaktadır.
  • Teknik olarak diğer varis tedavisi yöntemlerinden çok daha kolay bir şekilde uygulanabilmektedir.
  • Varis tedavisinin diğer yöntemlerinde oluşabilecek yanma, sinir hasarı, uyuşma hissi gibi komplikasyonlar yaşanmamaktadır. 
  • İlaç ve mekanik tekniklerin kullanılması nedeni ile başarı oranı oldukça yüksektir. 
  • Hastalar açısından oldukça konforlu ve rahattır
  • Hastalar uygulamanın gerçekleştirildiği gün işine ve günlük hayatına geri dönebilmektedir. 
  • Ameliyathaneye ihtiyaç duyulmamaktadır.
  • TUygulama sonrasında cilt hasarı oluşmamakta leke kalkmamaktadır. 

Clariveinin Yan Etkileri

Bu yöntemde yan etkili oldukça minimal düzeydedir. Bacakta morluklar ile varisli damarlarda flebit gelişebilmesi olası yan etkiler arasındadır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Skleroterapi (Varisle İğne Tedavisi)

Skleroterapi, varisleri yada kılcal damar şeklindeki varisleri yok etmek için damar içine bir solüsyon enjeksiyonudur.

Devamını Oku
Varis Tedavisi Fiyatları

Varis problemi yaşayan hastaların damar hastalıkları ve cerrahisi uzmanına başvurmaları gerekmektedir. Varisin açığa çıkardığı şikayetler elbette ki hastaların günlük yaşamlarını önemli derecede etkilemektedir

Devamını Oku
Lazerle Varis Tedavisi

Bu yöntemlerden en yaygın kullanılanı laser ile varis tedavisidir. Burada hastalıklı damarların içerisine ilerletilen özel bazı teller ile (kateter) laser enerjisi kullanılarak damarlar yok edilmektedir.

Devamını Oku