Varis tedavisi fiyatları neye göre belirlenir?

Varisler bir sonuçtur. Neden ise bacaklardaki bazı damarlardaki -en sıklıkla safen damarları- ters akım yada reflüdür. Varis tedavisinin amacı bu damarın ortadan kaldırılması ve sonrada varislerin kendiliklerinden küçülüp kaybolmasının beklenmesidir. Eğer varisli damarlar çok büyüklerse varise neden olan damar varis tedavisi ile ortadan kaldırıldıktan sonra tam olarak kaybolmayabileceği için bazen varislerin kendisini de aynı seansta tedavi etmek gerekir. Özetle, varis tedavisi varisin kaynağı ve varisler olmak üzere iki amacı birleştirerek yapılmaktadır. Bu durumda varisin kaynağını tedavi eden yöntemler (varis ameliyatı, lazerle varis tedavisi, radyofrekansla varis tedavisi, yapıştırıcı=zamk ile varis tedavisi, köpük tedavisi) ve varisi tedavi eden yöntemler (mini ameliyatla varislerin çıkartılması veya köpük) gibi tedavi yöntemlerinin kendisi varis tedavisi fiyatlarını yada maliyeti belirler. Tedavi yöntemlerinin maliyeti veya varis tedavisi fiyatları azdan çoğa doğru: köpük, ameliyat, radyofrekans, lazer ve zamk şeklinde sıralanabilir. Ayrıca kullanılan yönteme göre anestezi ve hastaneden yatış ihtiyacına göre, tedavi yapılan bacak sayısına ve varisli damarlara müdahale edilip edilmediğine göre varis tedavisi fiyatları değişmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Varisin nedeni olarak yetmezlikli safen toplardamarı tedavi edilirken ameliyat, laser ve radyofrekans yöntemlerinden hangisi daha iyidir?

Aşağıda araştırmalara göre yöntemlerin birbirinden farkları bir tabloda gösterilmiştir. Ancak özetle Laser ve radyofrekans ameliyata gore daha az rahatsızlık ile yetmezlikli safen toplardamarınızdan kurtulup, normal hayatınıza daha kısa sürede dönebi

Devamını Oku
Eğer varisler tedavi edilmez ise ne olur?

Çoğu kez varisler ciddi bir sorun oluşturmazlar. Ancak sorunun kimde gelişeceğini tahmin etmek genelde imkansızdır. Oluşabilecek başlıca sorunlar (komplikasyonlar):

Devamını Oku
Varis tedavisini planlarken doppler ultrasonun nasıl bir önemi vardır?

Varisin tanı ve tedavisini planlamada kullanılan en iyi yöntem renkli Doppler ultrasonografidir. Bu teknik hem damarları, hem de damar içindeki kanın akım yönünü ve hızını gösterebilen çok kolay ancak deneyim ve bilgi gerektiren bir tanı yöntemidir.

Devamını Oku