Varis Tedavisi Fiyatları

Varis Tedavisi Fiyatları

Varis Tedavisi Fiyatları

Varis problemi yaşayan hastaların damar hastalıkları ve cerrahisi uzmanına başvurmaları gerekmektedir. Varisin açığa çıkardığı şikayetler elbette ki hastaların günlük yaşamlarını önemli derecede etkilemektedir. Gece krampları, huzursuz bacak sendromu ve istirahat sürecinde dahi bacak ağrısı yaşamak çeşitli uyku bozukluklarına neden olmaktadır. Aynı zamanda tedavi edilmeyen varis problemleri; yaşanılan şikayetlerin artmasına ve daha da şiddetli bir şekilde yaşanmasına neden olmaktadır. 

Uzun süre tedavi edilmeyen varis problemleri; toplardamarlarda pıhtı oluşumuna ve bu pıhtının akciğere atmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle varis probleminin tedavisi göz ardı edilmemelidir.

Ne Zaman Doktora Başvurulmalıdır?

Varisler;

  •  bacak ağrıları
  • gece krampları
  •  uyuşma hissi
  •  ayak bileklerinde varis oluşumları
  •  varislerin bacaklarda ödem oluşumuna neden olması

gibi durumlara neden olduğunda mutlaka alanında uzman ve tecrübeli bir doktora başvurulması gerekmektedir. Bununla birlikte bazı hastalar da herhangi bir şikayete neden olmaksızın sadece kozmetik nedenler ile varis problemlerinden kurtulmak istemektedir. 

Fiyatları Neye Göre Belirlenir? 

Varis tedavisi birden faza yöntemle uygulanabilmektedir. Tanı ve tedavi planlaması sürecinde hangi tedavi yönteminin uygulanacağına doktor ve hasta ortak karar vermek durumundadır. Öyle ki bazı tedavi yöntemleri bazı varis türlerinin tedavisi için uygun olmayabilmektedir.

Varis tedavisinin fiyatları belirlenirken elbette ki; varis problemininin şiddeti ve kaç damarda varis problemi yaşandığı, hangi tedavi yönteminin uygulanacağı ve uygulanacak anestezi türü gibi faktörler belirleyici olmaktadır. Bununla birlikte tedaviyi uygulayacak doktorun donanım ve tecrübesi de tedavinin ücretlendirilmesinde etkili olmaktadır. 

Varis problemi tekraralama ve nüksetme riski bulunan bir hastalıktır. Bu nedenle alanında tecrübeli ve uzman bir cerrahın tanı ve tedavi sürecini yürütmesi büyük önem taşımaktadır. Özellikle varis ameliyatı öncesinde doktor seçimine özen gösterilmektedir. Aksi halde yanlış damar çıkarılabilmekte ya da varis problemi tekrarkayabilmektedir.

Varis Fiyatları Ne Kadardır?

Varis fiyatlarının belirlenmesinde hangi faktörlerin etkili olduğundan bahsetmiştik. Ayrıntılı bilgi ve randevu almak için 0 312 468 14 19 numaralı telefonu arabilirsiniz.